Czym jest UART?

Czym jest UART?
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

remonty-mieszkan-5UART (uniwersalny asynchroniczny odbiornik / nadajnik) jest jednym z najwcześniejszych sposobów komunikowania się w komputerach, a jego początki sięgają co najmniej lat sześćdziesiątych, kiedy to używane były do łączenia minikomputerów z maszynami teletekstowymi. Były to zasadniczo elektryczne klawiatury, które mogły transmitować naciśnięcia klawiszy i drukować odpowiedzi od hosta.

Skąd to właściwie się wzięło?

W latach 70. UART został wykorzystany, aby umożliwić wczesnym mikrokomputerom przechowywanie i ładowanie programów i danych z kaset. W następnych dziesięcioleciach wykorzystano komputery osobiste do komunikacji z usługami internetowymi za pośrednictwem modemów. Do czasu przybycia USB komputery osobiste miały porty szeregowe, co pomogło im połączyć się z innymi urządzeniami. UART był podstawowym środkiem komunikacji. Obecnie UART jest wykorzystywany przede wszystkim przez gadżety oparte na mikrokontrolerze i przez bardziej zaawansowane rozwiązania, jak układy scalone i układy programowalne. Warto dowiedzieć się na ten temat jeszcze więcej.

Zobacz także starsze wpisy o nieruchomościach on-line:

Slowa kluczowe: żwir siany ostrów, geodeta głogów cennik, durobet ceny, balayage kraków, Wiedzopedia, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, Drepo zadaszenia tarasów, kawitacja kielce, onlynails cennik, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, biceps 34cm

About author

Related Articles