Bezpieczna nawierzchnia na plac zabaw

Bezpieczna nawierzchnia na plac zabaw
1 vote, 3.00 avg. rating (70% score)

Bezpieczna nawierzchnia na plac zabaw (4)Bycie rodzicem to jedna z najtrudniejszych ról naszego życia. A najistotniejszą kwestią dla każdego rodzica jest zapewnienie bezpieczeństwa swemu dziecku. Staramy się je chronić zawsze i wszędzie. Najtrudniej jest ochronić swoje dziecko podczas zabawy…na placu zabaw. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy plac zabaw, z którego najczęściej korzysta nasze dziecko, posiada wszelkie możliwe zabezpieczenia.

Niezwykle istotna jest bezpieczna nawierzchnia na plac zabaw, szczególnie pod urządzeniami zabawowymi. Najpopularniejsze nawierzchnie stosowane obecnie to trawniki, piasek, kora, wióry i żwir.
Jednak nie są to na pewno powierzchnie idealne i niezawodne.
Na przykład trawa wskutek intensywnego użytkowania szybko się niszczy. Piasek natomiast trzeba regularnie uzupełniać, poza tym łatwo się zanieczyszcza, co może stać się źródłem infekcji.
Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą natomiast nawierzchnie syntetyczne, a jeszcze lepiej płytki lub maty gumowe. Powierzchnie te mają niemal same zalety: amortyzują potencjalny upadek z przyrządów zabawowych z wysokości do 3m, są łatwe w utrzymaniu i bardzo trwałe, odporne na ścieranie i warunki atmosferyczne, nie wymagają konserwacji.

Zobacz także starsze wpisy o nieruchomościach on-line:

About author

Related Articles